Gizlilik İlkeleri

www.basakotoaksesuar.com,   SSL GÜVENLİK SERTİFİKALIDIR.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar.
Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır.
Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. www.basakotoaksesuar.com  128 bit SSL protokolünde şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi imkansızdır. Bilginin bütünlüğü ve gizliliği için, kullandığınız tarayıcı (browser) ile bağlı olduğunuz sitenin web sunucusu arasında güvenlikli bilgi alışverişini sağlayan  SSL (Secure Sockets Layer) protokolü bütün yaygın web sunucuları (server) ve tarayıcıları (browser) tarafından desteklenen bir protokoldür.

SSL güvenlik sistemi, yüksek güvenlik gerektiren sayfaları korumak için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler, çok sıradan görünen, fakat çözülmesi imkansız olan bir kodlama sistemiyle şifrelenir ve diğer kişiler tarafından okunması imkansız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer uçtaki web sunucusu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir.

Bu yetki uluslararası GlobalSign güvencesi altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir algoritma kullanır. Sunucu tarayıcıya, onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir.         Bu kamusal anahtar, şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreleri çözemez. Sadece sunucudaki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, tarayıcı da bu bilgiler için kendi özel/kamusal anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşsa ya da bir şekilde işleme "sızma" şansını yakalamış olsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır.

SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin "gerçekten girmek istediğiniz site" olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir. Sonuç olarak SSL kullanan bir sitede verilerin güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.

 

 

SSL sertifikası nedir?

Güvenli alışveriş için SSL sertifikası denen şifreleme sistemi her e-ticaret sitesi için gereklidir ve zorunludur. Sitenin çalıştığı sunucuya kurulan bir şifreleme eklentisidir. Her banka müşterilerinin alışveriş yaparken güvenli ortama sahip olan sitelerden alışveriş yapmasını ister ve bu şartlara sahip olmayan sitelere kartını kullandırmaz. Bu sayede alışverişinizin kişisel bilgileri ve ödeme bilgilerini girdiğiniz kısımda, tüm bilgileriniz günümüz teknolojisiyle kırılması güç bir şekilde şifrelenecek ve site ile sizin bilgisayarınız arasında alışveriş bitene kadar yabancıların çözemeyeceği bir şekilde bilgi akışı olacak.

   
SSL sertifikası olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir Internet sitesinde SSL sertifikası bulunup bulunmadığını anlamak oldukça kolaydır. Sitemizin ödeme sayfalarında aşağıdaki gibi kilit işareti simgeleri göreceksiniz. Dünyada en çok kullanılan 3 Internet tarayıcısında nasıl göründükleri aşağıda gösterilmiştir.

Şifreleme işlemi sadece kredi kartı bilgilerinin girildiği sayfalarda, fatura, teslimat ve diğer kişisel bilgilerinin girildiği sayfalarda, ödeme onay ekranı sayfalarında, banka ile para çekim işleminin yapıldığı sayfalarında kullanılmaktadır. Bu işlemler esnasında sadece bizim sitemizde değil, diğer tüm sitelerde de güvenliğiniz için bu simgeyi arayınız.
Internet Explorer 7.0'da SSLin varlığının anlaşılması

Mozilla Firefox tarayıcısında SSLin varlığının anlaşılması

Internet Explorer 6.0'da SSLin varlığının anlaşılması

Kilit simgesine tıklandığında SSL sertifikasının tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. (Internet Explorer tarayıcısındaki pencere bu şekildedir)

 

Basak Otomotiv Aksesuar San. ve Tic. Ltd. Sti. © 2023
Altyapı: OpenCart-TR